понеділок, 28 січня 2013 р.

Про майбутнє дбаємо з “Покровою”11-12 січня 2012 року відбулась зустріч єпархіальних консультантів недержавного пенсійного фонду “Покрова” (надалі НПФ «Покрова») в Реколекційно-відпочинковому центрі Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ у Брюховичах. З привітальним словом до всіх звернувся о. Василь Копичин, голова ради НПФ “Покрова”, який відзначив, що незважаючи на всі труднощі як економічні так і фінансові, фонд розвивається, активи зростають та збільшується кількість учасників.
Так, станом на 01 січня 2013 року у НПФ “Покрова”, маємо такі показники:
Чиста вартість одиниці пенсійних внесків фонду склала 1,45 грн., перевищивши офіційний рівень інфляції на 9,1%.


Інвестиційний  дохід за весь період склав 45,33%. Загальна вартість активів недержавного пенсійного фонду «Покрова» склали 1 545 354.37  тис.грн., загальна кількість учасників НПФ «Покрова» - 1176 людей,  здійснено пенсійні виплати учасникам фонду на суму 194 939.62 грн.
Сучасний стан розвитку системи недержавного пенсійного забезпечення (надалі НПЗ) загалом та НПФ “Покрова” зокрема представила п. Олена Сотскова, заступник Всеукраїнського адміністратора пенсійних фондів. Вона відзначила, що останні роки у системі НПЗ відбувається злиття та ліквідація нульових чи непрацюючих фондів. Так, станом на 31.12.2009 рік у Державному реєстрі фінансових установ міститься інформація про 108 НПФ, а станом на 30.09.2012 міститься інформація про 96 НПФ.
У системі НПЗ 2012 рік відзначився незначним зниженням темпу розвитку  системи НПЗ вцілому. За даними Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, за 9 місяців 2012 року темпи приросту становлять 17,1%, порівняно з 2011 роком. Загальні активи НПФ за 9 місяців 2012 року збільшились на 11,7%, тоді як у 2011 ріст активів становив 21,2%.
Метою інвестування пенсійних коштів є насамперед збереження пенсійних заощаджень громадян. Тому стратегія інвестування НПФ є більш консервативною, ніж в інших фінансових установ.
Загальна сума доходу, отриманого від інвестування пенсійних активів, станом на 30.09.2012 становила 549,9 млн. грн. (або 44,1% відсуми залучених внесків), зменшилась протягом 9 місяців 2012 року на 10 млн. грн. (або на 1,8%).
Поки що суттєвим фактором, що продовжує стримувати зростання інвестиційного доходу НПФ, є незначний обсяг залучених пенсійних внесків для забезпечення можливості здійснення диверсифікації пенсійних активів у дохідні фінансові інструменти.
Розвиток ринку НПФ неможливий без зміни менталітету населення, без виховання пенсійної культури, усвідомлення необхідності турбуватися про свою майбутню пенсію протягом усієї трудової діяльності, а також розуміння песійних можливостей держави й готовність брати участь у формуванні власних пенсійних накопичень.

Підготувала Наталія Копичин
Регіональний представник
Всеукраїнського адміністратора пенсійних фондів

Довідка:
Відкритий недержавний пенсійний фонд «Покрова» зареєстровано 7 квітня 2008 року.
Засновником фонду виступила Українська Греко-Католицька Церква в особі Верховного Архиєпископа Любомира Гузара - Глави Патріаршої Курії УГКЦ.
Адміністратором НПФ «Покрова» виступає Товариство з обмеженою відповідальністю «Всеукраїнський адміністратор пенсійних фондів ». Компанією з управління активами – Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «Всесвіт». Банком-зберігачем - ВАТ «Державний ощадний банк України».
Більш детально показники діяльності НПФ «Покрова» ви зможете знайти на сайті www.vseswit.com.ua

Немає коментарів:

Дописати коментар